Allplan

BİRLEŞME BAŞARIYLA TAMAMLANDI: PRECAST SOFTWARE ENGINEERING, ALLPLAN SOFTWARE ENGINEERING OLDU

ALLPLAN, Tasarımdan İnşaat Sürecine Çözümler

Münih, 1 Haziran 2021 – Precast Software Engineering, Haziran 2021’den itibaren ALLPLAN Software Engineering adı altında faaliyet gösterecek ve AEC endüstrisi için küresel BIM çözümleri sağlayıcısı olan ALLPLAN’ın bir yan kuruluşu olacak. ALLPLAN, birleşmeyi inşaat sektöründeki mevcut zorluklara stratejik bir yanıt olarak görüyor. ALLPLAN, her iki şirketin güçlü yanlarını birleştirerek ve bir Allplan Prefabrik Yetkinlik Merkezi kurarak, inşaat yaşam döngüsü için platform tabanlı BIM çözümlerinde uzman olarak lider konumunu sürekli olarak genişletmeye devam ediyor. Her iki şirket de artık tasarımdan üretime ve inşaata kadar sorunsuz bir entegre BIM iş akışı sağlıyor – “Tasarımdan İnşaata” sloganına uygun olarak endüstriyel yapıyı destekliyor.

Endüstriyel yapılarda yapının parçaları modüler prensibe göre prefabrike bileşenlerden monte edilir. Bu, tasarım ve yapım süreçlerini kısaltır ve basitleştirir. Diğer avantajlar, bileşenlerin artık doğrudan sahada yapılması gerekmediğinden şantiyede artan iş güvenliğinin yanı sıra verimli endüstriyel prefabrikasyon nedeniyle malzeme israfını önleyerek sürdürülebilirliğin teşvik edilmesini içerir.

ALLPLAN CEO’su Dr. Detlef Schneider: “Artık doğrudan kendi bünyemizde Prekast yetkinliğine sahip olduğumuz için çok memnunuz – tasarım ve inşaat süreçlerinin basitleştirilip kısaltılabileceği endüstriyel inşaatta büyük bir gelecek görüyoruz. Artan talepler Müşterilerimizin inşaat için optimize edilmiş tasarımlar, yani inşa edilebilirlik, yaptığımız her şeyin merkezinde yer alıyor.”

Daha iyi proje sonuçları için inşa edilebilirlik

Bir inşaat projesinin maliyet, zamanlama ve kalite gereksinimlerini güvenilir bir şekilde karşılamak için, inşa edilebilirlik baştan düşünülmelidir. Bu nedenle mühendisler, prekast üreticileri ve müteahhitler tasarım planlamasının ilk aşamalarında giderek daha fazla yer almaktadır. Tüm proje için merkezi bir platform çözümü olarak ALLPLAN, ilk tasarımdan ayrıntılı tasarıma, yapısal ve bina hizmetleri tasarımına, metraj ve maliyetlendirmeye, saha kurulumu ve inşaatına kadar ve entegrasyondan bu yana çok çeşitli görevler için planlama araçları sunar. PRECAST’ın ALLPLAN’a dahil edilmesi, ayrıca prekast elemanların tasarımı ve üretimi içindir.

“Yazılım çözümlerimiz arasındaki köklü bağlantı nedeniyle, müşterilerimiz için iş akışlarını iyileştirmek için daha yakın bir işbirliğini dört gözle bekliyoruz. Üretim ve montajla ilgili hususları tasarım sürecinde daha erken bir noktaya getirmek, mühendislerin, prekast tasarımcılarının beceri ve uzmanlıklarına olanak tanıyor. ALLPLAN Ürün Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin Lea, ” Yükleniciler için tasarım sürecini etkilemek ve daha optimal bir tasarıma ulaşmanın yolu” diyor.

Bağlantıların ve donatıların tasarımı da dahil olmak üzere prekast planlama, Planbar’daki otomatikleştirilmiş fonksiyonlarla hızlı ve rahat bir şekilde yapılabilir. Planbar, donatı modellerinin ve eleman planlarının otomatik olarak oluşturulmasını sağlar. Veriler, kural tabanlı kalite kontrolünün yanı sıra üretim, nakliye ve montaj planlaması yapan Tim|work gibi iş hazırlama yazılımlarına aktarılabilir. Daha sonra ERP, MES ve BIM proje odaları gibi alt sistemler için veriler oluşturulur. Müşteri ile iletişim, örneğin onaylar için, BCF aracılığıyla IFC modeli aracılığıyla gerçekleşir. Kapsamlı otomasyon, hassasiyet sağlar ve aynı zamanda tüm üretim süreci boyunca değerli zaman tasarrufu sağlar.