Allplan Bimplus

ALLPLAN, VERİ YÖNETİM PLATFORMU BIMPLUS’UN GÜNCELLEMESİNİ DUYURDU

BIM modellerini işlemek için geliştirilmiş işlevlerin yanı sıra belge yönetimi ve konuk görüntüleyenlerin entegrasyonu

Münih, 26 Mayıs – Bugün itibariyle, AEC endüstrisi için küresel BIM çözümleri sağlayıcısı olan ALLPLAN, bulut tabanlı veri yönetimi ve işbirliği platformu Bimplus için bir güncelleme sunuyor. En son sürüm, BIM modellerini işlemek için çok çeşitli yeni ve geliştirilmiş işlevlerin yanı sıra, açık belge yönetimi ve model işbirliği için gerçek bir dijital ortam sağlayan konuk görüntüleyenlerin entegrasyonunu sunar.

“Model içinde tüm bilgilerin parmaklarınızın ucunda olması, Bimplus’ta bir genel bakışı korurken, konulara verilen yanıtı önemli ölçüde iyileştiriyor. Herkes konu yöneticisindeki her bir etkinliğin ilerlemesini görüntüleyebildiğinden, nelerin değiştirilmesi gerektiğini listeleyen bir e-posta veya belge aramaya artık gerek yoktur. Her şey daha akıllıca çalışmakla ilgili. ALLPLAN Bulut Hizmetleri Ürün Direktörü Nigel Rees, bir kez daha müşterilerimize en son bulut teknolojisini getirmekten mutluluk duyuyoruz ” diyor.

BİR BAKIŞTA – Bimplus aşağıdaki yeni avantajları sunar:

Yeni ve geliştirilmiş ölçüm araç seti

Bimplus içinde geniş bir ölçüm araç seti ile, model işbirliği için gerçek anlamda dijital bir ortam sağlar; bu, doğruluk kontrollerine ve herhangi bir hatayı inşaat öncesinde proje ekiplerine geri gönderme becerisine olanak tanır. İnşaat sonrası aşamada bu araçlar, inceleme ve eylem için eksik listeler geliştirmek üzere konu yöneticisi ile birlikte de kullanılabilir. Bunun gibi basit araç setleri, olumlu bir çevresel etkiye sahip olabilir – dijital bir platformda ne kadar çok şey yapabilir ve depolayabilirse, o kadar az çizim basılması gerekir.

Geliştirilmiş etkileşim ve belgelerin ilişkilendirilmesi

Bimplus içindeki belge yönetimi araçlarının geliştirilmesi, proje ortaklarının belgeleri etkin bir şekilde depolayabileceği ve modelin kendisiyle ilişkilendirebileceği anlamına gelir. Belgeler için sürüm belirleme artık onay sürecinin bir parçası, bu da proje içinde yaşayan belgelerin artık değişiklik yönetimi sürecinin bir parçası olabileceği anlamına geliyor.

BIM Explorer geliştirmeleri

BIM Explorer’ın performansı, dahili olarak depolanan veri boyutunun azaltılması ve modelin sunum sürelerinin daha hızlı olmasıyla sonuçlanan en son güncellemeyle iyileştirildi. Bunun yanı sıra, bir Ortam Kapatma işlevinin dahil edilmesiyle modellerin oluşturulmasının iyileştirilmesine izin verdi – bu, sahneyi keskinleştirir ve modele daha gerçekçi bir his vermek için biraz gölgeleme işlevi sağlar.

Bimplus Konuk Görüntüleyenleri

Bimplus artık ekip yöneticilerinin daha fazla erişilebilirlik ve görünürlük sağlamak için konuk izleyicileri projelere davet etme yeteneğini içeriyor. Konuk görüntüleyen, görüntüleme izni verilen bir proje içindeki verileri görebilen kişidir. Bir görüntüleyiciye BIM Explorer bileşenine erişim ve modelin kendisinin, sorunların ve belgelerin görünürlüğü sağlanır. Bimplus bünyesinde konuk izleyiciler sağlamak, işbirliği için daha geniş bir ayak izi sunar.

Daha fazla bilgi: WWW.BIMPLUS.NET