Allplan

Almanya’nın en büyük altyapı operatörü, ALLPLAN’ın BIM çözümünü temel alıyor

Münih, 23 Şubat 2022

AEC endüstrisi için küresel bir BIM çözümleri sağlayıcısı olan ALLPLAN, bir Alman Federal Hükümet şirketi olan Autobahn GmbH‘den önemli bir sipariş aldı. Avrupa’nın en büyük altyapı operatörü, temel tasarım, inşaat, işletme ve bakım süreçleri için birleşik bir çözüm sunarak bundan böyle tasarım ve inşaat sürecini tüm aşamalarında destekleyen ve entegre eden disiplinler arası bir platform olarak Allplan’a güvenecektir.

1 Ocak 2021 itibariyle Autobahn GmbH, Almanya’daki ulusal otoyolların ve yolların tasarım, inşaat, işletme, bakım, finansman ve yönetiminden sorumluydu. Berlin’deki genel merkezine ek olarak, ülkede 41 bağlı bölge müdürlüğü ile 10 şubesi bulunmaktadır. Bunlar, Almanya genelinde otoyol bakım depoları, büyük telekomünikasyon depoları, trafik ve tünel kontrol merkezleri vb. gibi yaklaşık 230 operasyonel birimi içerir. 13.000 kilometrelik otoyolu ve yaklaşık 15.000 çalışanı ile şirket, Avrupa’nın en büyük altyapı operatörlerinden biridir.

Allplan, bir Alman Federal Hükümet şirketi olan Autobahn GmbH tarafından 2022’nin başından itibaren başarıyla kullanılacak.

Aralık 2021’de imzalanan ana sipariş, 2.850 yazılım lisansının teslimini içeriyor. Bunlar, hem 2B planların mümkün olan en basit ve en hızlı şekilde işlenmesine hem de yapı mühendisliği için karmaşık 3B BIM modellerinin yönetimine olanak sağlayacaktır. Ek olarak, teknik destek için dört yıllık bir hizmet sözleşmesi imzalandı ve Allplan 3.000’e kadar kullanıcıya eğitim verecek.

Planlama, inşaat, bakım ve operasyonun uçtan uca dijitalleştirilmesinde gelecekte Alman Federal Hükümeti’nin Autobahn GmbH şirketini aktif olarak destekleyebilmekten heyecan duyuyoruz. altyapı projelerindendir. Yetkinliğimize ve performansımıza olan güven, çözümlerimizin verimli tasarım-inşaat süreçleri için geleceğe yönelik bir BIM çözümü için AEC endüstrisinin yüksek beklentilerini karşıladığını göstermektedir. ALLPLAN CEO’su Dr. Detlef Schneider

ALLPLAN için bu sipariş, altyapı sektöründeki uzmanlığını genişletmede önemli bir adım ve bu pazar segmentindeki konumunu güçlendirme fırsatı.

23 Şubat 2022 tarihli ALLPLAN basın açıklamasının çevirisi.