AllplanHaberler

ALLPLAN, ALMAN FEDERAL HÜKÜMETİNE AİT AUTOBAHN GMBH’DEN ÖNEMLİ BİR SİPARİŞ ALDI

Almanya’nın en büyük altyapı operatörü, ALLPLAN’ın BIM çözümüne güveniyor

Münih, 23 Şubat 2022 – AEC endüstrisi için küresel BIM çözümleri sağlayıcısı ALLPLAN, Alman Federal Hükümeti’ne bağlı Autobahn GmbH’den büyük bir sipariş aldı. Tasarım, inşaat, işletme ve bakımın temel süreçleri için tek tip bir çözümün sunulmasıyla birlikte, Avrupa’nın en büyük altyapı operatörü gelecekte tüm hizmet aşamaları boyunca tasarım ve inşaat sürecine eşlik eden ve entegre disiplinler arası bir platform olarak Allplan’a güvenecek.

1 Ocak 2021’den bu yana, ALMAN FEDERAL HÜKÜMETİ AUTOBAHN GMBH, Almanya’daki otobanların ve ana yolların planlanması, inşası, işletilmesi, bakımı, finansmanı ve varlık yönetiminden sorumludur. Berlin’deki genel merkeze ek olarak, Almanya genelinde 41 bağlı bölge ofisiyle 10 şubesi bulunmaktadır. Bunlar arasında Almanya genelinde otoyol bakım depoları, telekomünikasyon ana depoları, trafik ve tünel kontrol merkezleri vb. gibi yaklaşık 230 operasyonel birim bulunmaktadır. 13.000 kilometrelik otoyolu ve yaklaşık 15.000 çalışanı ile şirket, Avrupa’nın en büyük altyapı operatörlerinden biridir.

Aralık 2021’de imzalanan büyük sipariş, 2.850 lisans teslimatını içeriyor. Bunlar, yapısal mühendislik için karmaşık 3B BIM modellerine kadar 2B planların mümkün olan en basit ve en hızlı şekilde işlenmesini sağlamak içindir. Ayrıca teknik destek için dört yıllık hizmet sözleşmesi imzalanmıştır. Ayrıca ALLPLAN, 3.000 kullanıcıya kadar kullanıcıya özel eğitim sağlayacak. 2022’nin başından itibaren Allplan, Alman Federal Hükümeti’nin Autobahn GmbH şirketi tarafından başarıyla kullanılacaktır.

ALLPLAN CEO’su Dr. Detlef Schneider: “Gelecekte planlama, inşaat, bakım ve işletimin uçtan uca dijitalleştirilmesinde Alman Federal Hükümeti’nin Autobahn GmbH şirketini aktif olarak destekleyebileceğimiz için mutluyuz. Yetkinliğimize ve performansımıza olan güven, çözümlerimizin verimli tasarımdan inşaat süreçlerine kadar geleceğe yönelik bir BIM çözümü için AEC endüstrisinin yüksek beklentilerini karşıladığını gösteriyor.”

ALLPLAN için sipariş, altyapı sektöründeki yetkinliğinin genişlemesinde önemli bir kilometre taşıdır ve bu pazar segmentindeki konumunu güçlendirmektedir.