Kampanyalar

ALLPLAN, STRÜKTÜRLERİN TASARIMI İÇİN OTOMATİK SÜREÇLER SUNUYOR

Rezervasyonların, donatı ve köprülerin oluşturulması ve işbirliği ve veri yönetimi platformu Bimplus için yeni işlevler içeren Allplan 2021-1

Münih, 15 Nisan 2021 – AEC endüstrisi için BIM çözümlerinin global sağlayıcısı ALLPLAN, bugün Allplan 2021’in ara sürümünü tanıttı. En son sürüm, rezervasyonlar için provizyon, donatı veya köprü tasarımı gibi tekrar eden süreçlerin otomatikleştirilmesini sağlıyor. Bu, mimarlara ve mühendislere çok fazla zaman kazandırır ve yüksek düzeyde hassasiyet sağlarken hataları önlemeye yardımcı olur. BIM modelleri üzerinde çalışmayı kolaylaştırmak için, BIM projelerinde planlama kalitesini daha da artırmak için kullanılabilecek veri yönetimi platformu Bimplus’ta da yeni işlevler mevcuttur.

Kevin Lea, “Otomatik süreçler, sorunsuz iş akışlarının yanı sıra zaman, maliyet, kalite ve yapıların yaşam döngüsü için optimize edilmiş planlama sağlar. Bu nedenle, mimarların ve mühendislerin günlük tasarımlarında iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve basitleştirilmesi, en son Allplan güncellemesinin odak noktasıdır,” diyor. Kevin Lea , ALLPLAN şirketinde ürün yönetiminden sorumlu Genel Müdür yardımcısıdır..

Allplan 2021-1 aşağıdaki imkanlarla geldi:

Rezervasyonlar için otomatik provizyon oluşturma

Allplan 2021-1 sürümü ile, mimarlar artık rezervasyonlar için provizyonlarını bir önceki sürenin bir kısmında tamamlayabilirler çünkü zaman alan, boşlukların ve açıklıkların manuel olarak yeniden modellenmesi artık gerekli değildir. Yeni işlevlerle, bina modelindeki rezervasyonları otomatik olarak duvarlarda, tavanlarda ve döşeme plakalarında boşluklara ve yuvalara dönüştürmek mümkündür.

Mümkün olan en kısa sürede otomatik donatılandırma

Yeni parametrik donatı objeleri ve birçok bireysel çalışma adımının kombinasyonu sayesinde, Allplan 2021-1 duvarların, kirişlerin ve kolonların donatı tasarımını önemli ölçüde hızlandırır. Kullanıcılar, minimum ve maksimum boşluk, minimum çap veya izin verilen donatı oranı ile ilgili donatı kurallarını belirleyebilir ve ofsetleri, bağlantı donatılarını ve farklı donatı alanlarını tanımlayabilir. Tasarımın depolanmış donatı kuralları ile otomatik olarak karşılaştırılması, hataların erken bir aşamada tespit edilmesine yardımcı olur. Son olarak, görünümler ve kesitler uygun bir şekilde oluşturulabilir ve yerleştirilebilir. Kesme delme donatı planlanması kolaylaştırılmıştır.

Allplan ve Allplan Bridge arasında geliştirilmiş etkileşim

Allplan Bridge artık doğru hizalama ve önceden tanımlanmış parametrelerle tanımlanmış konumlara akıllı objeler (örn. Sokak lambaları, elastomerik mesnetler, delinmiş kazıklar, …) yerleştirme seçeneği sunuyor. Köprü modeli Allplan’a aktarıldığında, önceden tanımlanmış özelliklere sahip parametrik objeler (PythonParts) otomatik olarak karşılık gelen konumlara yerleştirilir. Bu, gerekirse donatı da dahil olmak üzere ayrıntılı bir köprü modelinin oluşturulmasını önemli ölçüde hızlandırır. Ek olarak, bu objelerin parametrik doğası nedeniyle değişiklikler özellikle kolayca yapılabilir.

BIM modelini işlemek için iyileştirmeler

BIM Explorer’ı kullanarak artık 3B modellerinizi daha hızlı yükleyebilir ve bunları veri yönetimi platformu Bimplus’ta daha gerçekçi bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Yeni ölçüm araç seti ile bina modelinizin kontrol ve tasarım kalitesini artırabilirsiniz. Daha net bir genel bakış için, Bimplus’taki doküman yönetimi optimize edilmiştir. Koordinasyon süreçlerinizi kolaylaştırmak ve önemli kararları daha önce almak için artık konuk görüntüleyici aracılığıyla salt görüntüleme haklarına sahip ek üyeleri davet edebilirsiniz.

Allplan 2021-1, Allplan’daki Otomatik Güncelleme fonksiyonu veya Allplan Connect üzerinden indirilebilir.

Daha fazla bilgi için: