Haberler

Allplan: Inovasyon markamızın DNA’sında.

İnovasyon markamızın DNA’sında var, ekonomik ve sosyal sorumluluk da öyle. Kurucumuz Profesör Nemetschek bunu “Nemetschek İnovasyon Vakfı”nı kurarak örnekliyor. 

Münih, 28 Mayıs 2020 – Nemetschek SE’nin kurucusu ve ana hissedarı Prof. Georg Nemetschek, Münih merkezli kar amacı gütmeyen ‘Nemetschek İnovasyon Vakfı’ nı kurdu. Vakfın faaliyetleri, araştırma, öğretim, yenilik ve akademik yaşam alanlarında inşaat sektöründe yetkinliği ve mükemmelliği teşvik etmeye odaklanıyor.

Özellikle yapay zeka kullanımı ile bilim ve araştırmaların yanı sıra inşaatta mükemmellik ve yetkinliğin teşvik edilmesini amaçlayan Vakıf kar amacı gütmüyor.

Vakfa yeterli finansal kaynak sağlamak için Nemetschek Nemetschek SE’nin 350.000 adet özel hissesini vakfa devretti. Yasaların bu işlem ve şirket tarafından yayınlanması ile ilgili olarak zorunlu kılınan zorunlu bildirim bugün yapıldı.

Nemetschek Inovasyon Vakfı, stratejik ve üniversite araştırmalarının yanı sıra araştırma odaklı öğretim ve yeniliği de finansal olarak desteklemeyi hedefliyor. Sağlam bir kaynak tedariki sağlamak için, üniversite ve kolejlerdeki donanımlı kürsü ve enstitülerin finanse edileceği belirtildi.

Nemetschek, AEC endüstrisinin (Mimarlık, Mühendislik, İnşaat) dünya çapında dijital dönüşümünün öncülerinden birisidir. 1963 yılında kurduğu ve 1999’dan beri borsaya kote olan Nemetschek Grubu, bugün binaların tüm yaşam döngüsünü kapsayan, endüstri için önde gelen uluslararası yazılım çözümleri sağlayıcılarından biri olarak karşımıza çıkıyor.


Prof.Nemetschek yaptığı açıklamada ‘Mesleki hayatım her zaman, binaların tasarımı, inşası, kullanımı ve yönetimi alanında yaratıcı ve uygulamaya yönelik araştırma ve geliştirme yoluyla insanların yararına teknik ilerleme sağlama tutkusuyla karakterize edilmiştir. Bunu sadece bir bilim adamı olarak değil, aynı zamanda bir girişimci olarak da başarmış olmam, bu önemli araştırma faaliyetinin İnovasyon Vakfı aracılığıyla sürdürülmesini sağladı.’ dedi.