Kampanyalar

ALLPLAN, digitalBAU 2024’te Tasarım’dan İnşa’ya çözüm portföyünü sunacak.

ALLPLAN, AEC endüstrisi için BIM çözümleri sunan küresel bir sağlayıcı olarak, digitalBAU 2024’te tasarım ve inşaat çözüm portföyünü, inovasyon tartışmalarını ve BIM eğitim programını odak noktasına alacak.

Münih – ALLPLAN, mimarlık ve mühendislik firmaları, prefabrik tesisler ve inşaat şirketleri arasındaki disiplinler arası işbirliği için çözüm portföyünü, Nemetschek Grubu’nun Köln’deki digitalBAU fuarındaki ortak standında, 1. Salon, 301 Numaralı Stand’da sunacak. Bir vurgu, yaşam döngüsü değerlendirmesi, yapay zeka, metaverse ve nokta bulutu teknolojisi konularında uzmanlaşmış kişilerle gerçekleştirilen inovasyon tartışmaları olacaktır. Şirket ayrıca, temel sertifikalardan lisansüstü kurslara kadar olan BIM eğitim programı hakkında bilgi sağlayacaktır.

2020 ve 2022’den sonra, inşaat endüstrisinde dijital çözümlere adanmış fuar olan digitalBAU üçüncü kez Ren metropolünde düzenlenecektir. 20-22 Şubat 2024 tarihleri arasında, 250’den fazla katılımcı, dijital planlama, inşaat ve işletme için ürünlerini sunacak.

ALLPLAN CEO’su Dr. Detlef Schneider: “digitalBAU, inşaat endüstrisinin dijital dönüşümüne dahil olan herkes için kaçırılmaması gereken bir etkinliktir – tabii ki ALLPLAN da dahil. Ziyaretçilere Allplan’in bütünsel tasarım ve inşaat platformu olarak birçok yönünü sunma fırsatını dört gözle bekliyoruz. Çözümlerimizin özellikle yapay zeka entegrasyonu ve metaverse’de yeni ufuklar açma konusunda tüm tasarım ve inşaat sürecini nasıl devrimlendirdiğini göstereceğiz.”

ALLPLAN, fuar alanında yazılım yelpazesinin tam bir genel bakışını sunacaktır. Ticari ziyaretçiler, “Tasarımdan İnşaata” sloganıyla birinci taslaktan yapı sahası ve prefabrik planlamaya kadar olan tüm planlama ve inşaat sürecini kapsayan yeni Allplan 2024 sürümünün kapsamlı bir resmini elde edebileceklerdir. BIM iş akışları toplam dokuz çalışma istasyonunda sunulacaktır – zaman tasarrufu sağlayan inşaat maliyet yönetimi için Design2Cost planlama yönteminden AX3000 ve dijital ofis standartları için BIM Easy ile enerji verimli planlama çözümlerine kadar.

İnovasyon tartışmaları: Yapay zeka, metaverse ve nokta bulutları

Tüm üç gün boyunca güncel trend konularında inovasyon tartışmaları gerçekleştirilecektir. Elevait’in Kıdemli Ürün Müdürü Felix Kretschmann, Stefan Kaufmann ile birlikte yapay zeka tabanlı yaşam döngüsü değerlendirmesi üzerine bir tartışmayla başlayacak. Odaklanacak konular şunlar olacaktır: Hangi özellikler yenileme için en büyük potansiyele sahiptir ve hangi önlemler en büyük faydayı sağlar? AI başlangıç ​​şirketi elevait, hızlı cevaplar sağlayan AI tabanlı bir çözüm üzerinde çalışmaktadır.

Metaverse teknolojisi, işbirliğinde BIM’in katma değerini maksimize eder ve etkileşimli mimari deneyimler yaratır. ALLPLAN, Metaverse çözümlerini sunacak iki başlangıç ​​şirketiyle işbirliği yapmaktadır. İkinci İnovasyon Tartışmasında, satış süreçlerinin dijitalleştirme konusunda uzmanlaşmış olan Jochen Knecht, Allplan ve Metaverse’i kullanarak toprak kazma töreninden uzun zaman önce gayrimenkul sağlayıcılarını ve potansiyel alıcılarını sanal binalarda bir araya getirdiği yöntemi gösterecektir. Norveç’ten bir başlangıç ​​şirketi olan Vrex, metaverse’de sanal inşaat toplantılarını da sunacaktır. Vrex’in müşterileri, gayrimenkul geliştiricileri, altyapı operatörleri ve inşaat şirketleridir. Vrex çözümü ile sanal BIM toplantıları hızlı bir şekilde hazırlanabilir. Modeller Bimplus’tan alınır; konular gerçek zamanlı olarak platformlar arasında senkronize edilir.

Üçüncü İnovasyon Tartışması, nokta bulutlarından desteklenen AI destekli modellemeyi ele alır. 3D lazer taramanın kullanımı, yenileme projelerinde yer alan tüm taraflar için faydalar sağlar. Nokta bulutu yardımıyla, Allplan ile hızlı bir şekilde 2D planlar ve BIM modelleri oluşturulabilen bütünsel bir araştırma oluşturulur. DigitalBAU’da, Scalypso’nun Genel Müdürü ve nokta bulutu işleme alanında uzman olan Dr. Ralf König ve Fraunhofer IPM AI spin-off bimeto’nun Genel Müdürü Simon Stemmler, Allplan ile as-built modelleme alanındaki AI iş akışlarının mevcut durumunu sunacak ve bina planlamasındaki dijital ikizlerin geleceğini tartışacaklar.

Eğitimle Geleceğe

İnşaat ve gayrimenkul endüstrisi, BIM’in çalışma dünyasını temelden değiştirdiğini kabul etmiştir. Bu fırsatlardan yararlanmak için, şirketler çalışanlarını eğitim ve ileri eğitim programlarıyla hazırlamalıdır. ALLPLAN, temel eğitimden BIM koordinatörleri ve BIM yöneticileri için uzman programlara kadar olan yazılım bağımsız ve Allplan’e özgü eğitim formatlarını içeren BIM eğitim portföyünü digitalBAU’da sunacaktır.

Öğrenciler, Allplan Kampüs Ekibi’nden mevcut Allplan sürümünün yeni özellikleri hakkında bilgi edinebilirler. Kariyere başlamak için bir kontrol listesi, ücretsiz Allplan lisansları ve çevrimiçi eğitim kursları da bulunmaktadır.

ALLPLAN’in en son yazılım çözümü hakkında daha fazla bilgi için: Allplan AEC 2024 Özellikleri

error: Content is protected !!