AllplanAllplan Yenilikler

Nemetschek Group ve Autodesk, Binanın Tüm Yaşam Döngüsü İçin Açık, Birlikte Çalışabilir İş Akışlarının Geliştirilmesi Konusunda Anlaştı

Nemetschek Grubu bugün, mimari, mühendislik, inşaat ve operasyonlar (AEC/O) ile medya ve eğlence (M&E) endüstrileri için açık iş birliğini ve verimliliği artırmak amacıyla Autodesk ile birlikte çalışabilirlik anlaşması yaptığını duyurdu. Anlaşma, endüstri bulutu ve masaüstü ürünleri arasındaki mevcut birlikte çalışabilirliği artıracak ve çözümler arasında bilgi alışverişini geliştirecek.

Münih, 24 Nisan 2024 Nemetschek Grubu (ISIN DE 0006452907) bugün mimarlık, mühendislik, inşaat ve operasyon (AEC/O) ile medya ve eğlence (M&E) endüstrileri için açık iş birliğini ve verimliliği artırmak amacıyla Autodesk ile birlikte çalışabilirlik anlaşması yaptığını duyurdu . Anlaşma, iki şirketin sektörel bulut ve masaüstü ürünleri arasındaki mevcut birlikte çalışabilirliği artıracak ve çözümler arasında akıcı bilgi alışverişini geliştirecek.

İster binalar veya otoyollar inşa ederken, ister medya varlıkları üretirken, buluta bağlı araçlarla çalışmak otomasyonu güçlendirir ve bir projenin her aşamasında daha iyi kararlar alınmasını sağlayan değerli içgörülerin kilidini açar. Ancak çoğu zaman insanlar, süreçler ve veriler, yazılım ve dosya uyumsuzluğu nedeniyle silolara kaldırılır ve bu da verimsiz iş akışlarına neden olur.

Nemetschek ve Autodesk genelinde iş akışlarının optimize edilmesi, verilerin bir bulut platformundan veya masaüstü uygulamasından diğerine daha kolay akmasına olanak tanıyacak ve böylece ayrıntılar doğru kişilere doğru zamanda ulaşacak. Birlikte çalışabilirlik, Nemetschek’in dTwin, Bluebeam Cloud, BIMcloud ve BIMplus endüstri bulutlarının Autodesk’in endüstri bulutlarına (Forma, Fusion ve Flow) bağlanması ve bir dizi açık Uygulama Programlama Arayüzü olan Autodesk Platform Hizmetleri (APS) aracılığıyla tasarım çözümlerinin bağlanmasıyla mümkün olmaktadır ( API’ler) ve web hizmetleri. Bu, müşterilerin ve iş ortaklarının verilerini ve yeteneklerini ilgili çözümler arasında bağlamasına olanak tanıyacak ve böylece kullanıcılar projelerini otomasyon, yapay zeka ve içgörü ile optimize etmeye odaklanabilecek.

Nemetschek Grubu Baş Strateji Sorumlusu Marc Nézet, “OpenBIM’i, birlikte çalışabilirliği ve açık endüstri standartlarını desteklemek, Nemetschek Grubu’nun DNA’sında derin köklere sahiptir” dedi. “Autodesk ile yaptığımız birlikte çalışabilirlik anlaşmamız, müşterilere her türlü proje ortamında ve her türlü yazılım ekosistemiyle çalışabilme olanağı veren ve sonuçta daha iyi inşa edilmiş bir dünya ortaya çıkaran tarihi bir hamledir.”

Autodesk Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat Çözümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Amy Bunszel şunları söyledi: “Autodesk, müşterilerimiz için verilerin kilidini açan ve proje ekiplerini birbirine bağlayan açık, entegre, bulut destekli çözümler oluşturmaya kararlıdır.” “Autodesk’in bulut ve masaüstü çözümlerini Nemetschek birlikte çalışabilirliğiyle genişletmek, müşterilerimizin iş akışlarını optimize etme ve daha iyi proje sonuçları elde etmelerine yardımcı olma yolunda büyük bir adımdır.”

Anlaşma hükümleri uyarınca, Nemetschek Grubu ve Autodesk, API’lerine ve endüstri bulutlarına karşılıklı erişim sağlayacak ve böylece Allplan, Archicad, Bluebeam, Maxon One, Vectorworks dahil Nemetschek çözümlerinin yanı sıra Nemetschek’in ilgili bulut platformlarına geliştirici erişimi sağlayacak ve AutoCAD, Revit, 3ds Max ve Maya’nın yanı sıra Autodesk Forma ve Autodesk Construction Cloud gibi Autodesk çözümlerine benzer. Bu, iki şirketin mevcut veri alışverişini geliştirmesine ve disiplinleri ve endüstrileri kapsayan yeni veri merkezli iş akışları açmasına olanak tanıyacak.

Bu birlikte çalışabilirlik anlaşması, iki şirketin entegrasyona ve dijital verilerin erişilebilirliğini, kullanılabilirliğini, yönetimini ve sürdürülebilirliğini iyileştirerek Yapı Bilgi Modellemesinin (BIM) faydalarını genişleten, buildSMART tarafından sağlanan openBIM gibi açık endüstri standartlarına yönelik süregelen taahhüdünü göstermektedir. varlık endüstrisi inşa etti. Ekipler, işbirliği için silosuz bir ekosistem oluşturarak uçtan uca iş akışlarında aynı dijital modelden çalışabilir.