Kampanyalar

Allplan ve SDS2, çok malzemeli yapısal planlama yazılımı için güçlerini birleştiriyor

Parul Dubey 24 Haziran 2021 – Kurumsal, Haber

ALLPLAN ve SDS2, güçlü çok seçenekli yazılım çözümleri sağlamak için güçlerini birleştirecek. Telif hakkı: istock

Müşteriler, tüm yapısal iş akışını kapsayan ve çelik ve beton için mühendislik yazılımında daha geniş bir uzmanlık sağlayan BIM çözümleri için kapsamlı bir ürün portföyünden yararlanacak.

Münih, 24 Haziran 2021 – BIM tasarım yazılımı çözümlerinin küresel sağlayıcısı ALLPLAN ve yapısal çelik detaylandırma endüstrisi için ABD’nin önde gelen BIM çözümleri sağlayıcısı SDS2, bugün güçlerini birleştireceklerini duyurdu. Birleşme ile ALLPLAN, çelik için mühendislik detaylandırma yazılımıyla ilgili bir boşluğu dolduruyor. SDS2, beton yapı konusundaki uzmanlığını önemli ölçüde genişletecek ve çok malzemeli bir tedarikçi olarak yetkinliğini tamamlayacaktır. Her iki şirketin müşterileri, tüm yapısal iş akışı için kapsamlı ve yenilikçi bir ürün portföyünden yararlanacak. Bu aynı zamanda inşaat yaşam döngüsü için platform tabanlı BIM çözümleri konusunda ALLPLAN’ın lider konumunu güçlendirecektir.

Ayrıca ALLPLAN, ALLPLAN Inc. ve SDS2 ekiplerinin bu birleşik teklif aracılığıyla ABD kuruluşlarını desteklemek ve müşteriler için katma değer yaratmak için birleşeceğini duyurdu. ALLPLAN, özellikle SDS2 için kilit pazar olan Kuzey Amerika’da, uluslararası pazardaki varlığını aynı anda güçlendirmektedir.

Planlama ve Tasarım Bölümü Bölüm Başkanı ve Nemetschek Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Viktor Várkonyi, “ALLPLAN ve SDS2’nin birleştirilmesi, Nemetschek Grubu için çok sayıda iş potansiyelini açığa çıkarıyor” diyor. ALLPLAN ve SDS2 çözümlerinin sahip olduğu beton ve çelik detaylandırma uzmanlığını yakından hizalayarak, ortak müşteri tabanlarına olağanüstü değer sağlamak için önemli fırsatlar sunuyor. Bu stratejik hamle, tasarımdan fabrikasyona ve inşaata kadar yapısal iş akışlarındaki pazar konumumuzu açıkça güçlendirecek ve Allplan platformu ve ekosistemi etrafında toplanacak.”

ALLPLAN CEO’su Dr. Detlef Schneider şunları ekliyor: “Bu birleşme sadece ALLPLAN ve SDS2 için değil, özellikle müşterilerimiz için yine önemli bir kilometre taşıdır. Çelik ve beton konstrüksiyon için teknoloji ve know-how’ı birleştirmek, pazardaki konumumuzu güçlendirecek ve müşterilerimize anında ek değer sağlayacak güçlü bir çözüm yaratacaktır. Ek olarak, SDS2’nin inşa edilebilir ve kurulabilir bağlantı tasarımı etrafında dönen çelik detaylandırma yaklaşımı. Bu, ‘İnşa için Tasarla’ sloganımıza ve bir projenin inşaat sürecini tüm tasarım ve inşaat süreci boyunca erken bir aşamada birleştirmeyi amaçlayan inşa edilebilirlik yönüne mükemmel bir şekilde uyuyor. ”

Tüm Çelik Teslimat İş Akışı için BIM Yazılım Sağlayıcısı

SDS2’nin BIM yazılım paketi, tüm çelik teslimat iş akışını kapsayan gelişmiş ve eksiksiz çözümler sunar. Her pazar tarafından belirlenen özel kod gereksinimlerine göre her eklemi optimize ederek bağlantı tasarım sürecini otomatikleştirmesi bakımından benzersizdir. Müşteri tabanı mühendislik tasarım şirketlerini, çelik imalatçılarını, genel müteahhitleri ve detaycıları içerir. Yaklaşık 6.000 kullanıcısı olan SDS2, Kuzey Amerika’da önemli bir pazar payına sahiptir. 1981 yılında kurulan ve merkezi Lincoln, Nebraska, ABD’de bulunan şirket, 17 ülkede müşterilerine hizmet vermektedir.

SDS2 CEO’su Stuart Broome şunları söylüyor: “ALLPLAN’ın bir parçası olmaktan çok mutluyuz. Bizim için bu, strateji ve yapı açısından mükemmel bir eşleşme. Nemetschek tarafından satın alındığından bu yana SDS2 istikrarlı bir şekilde büyüyor ve bilgimizi, uzmanlığımızı ve nihayetinde teknolojimizi ALLPLAN ile birleştirmenin, sektördeki etki ve büyüme yörüngemizde devam etmemizi sağlayacağına inanıyoruz. Çelik ve beton için sınıfının en iyisi çözümleri bir araya getirmek Nemetschek için mantıklı bir adım. Birleşik gelir motoru ve ölçek ekonomileri, gelecekteki gelişimin her iki şirketin tek başına başarabileceğinin ötesine geçmesini sağlayacak ve bu da müşterilerimiz için daha da parlak bir geleceği temsil ediyor.”

SDS2 ile birleşme, doğrudan ürün portföyünü prekast fabrikasyon teknolojisi ile güçlendiren ALLPLAN ve Precast Software Engineering’in yakın zamanda tamamlanan entegrasyonundan kaynaklanmaktadır. ALLPLAN artık tasarımdan üretime ve inşaata kadar sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş bir BIM iş akışı sağlıyor. Daha fazla bilgi: www.allplan.com ve www.sds2.com

ALLPLAN hakkında

ALLPLAN, AEC endüstrisi için küresel bir BIM tasarım yazılımı sağlayıcısıdır. “İnşa için Tasarım” sloganımıza uygun olarak, şantiye ve prefabrikasyon için ilk konseptten son detaylı tasarıma kadar tüm süreci kapsıyoruz. Allplan kullanıcıları, yalın iş akışları sayesinde en yüksek kalitede ve ayrıntı düzeyinde çıktılar oluşturur. ALLPLAN, bina ve inşaat mühendisliği projelerinde disiplinler arası işbirliğini desteklemek için güçlü entegre bulut teknolojisi sunar. Dünya çapında 500’ün üzerinde kendini işine adamış çalışan ALLPLAN başarısını yazmaya devam ediyor

Daha fazla ayrıntı için: https://www.allplan.com

SDS2 hakkında

SDS2, konseptten inşaata yapısal çelik yapı endüstrisini destekleyen 3D çelik detaylandırma yazılımı ve diğer çözümlerin lider sağlayıcısıdır. Çözümlerimiz, imalat ve inşaat verimliliği için projeleri optimize etmek için modelleme sürecine benzersiz bir şekilde entegre edilen tescilli, yapay zeka destekli çelik bağlantı tasarımından yararlanır. Daha fazla ayrıntı için: https://sds2.com/