Kampanyalar

ALLPLAN, BIM ÇÖZÜMÜNÜN GÜNCELLENMESİNİ DUYURDU ALLPLAN 2022

Lumion için iş akışı ve parametrik yol tasarımında iyileştirmeler içeren Allplan 2022-1

Münih, 7 Nisan 2022 – AEC endüstrisi için BIM çözümleri sağlayıcısı ALLPLAN, bugün en son sürümü olan Allplan 2022’nin hizmet sürümünü tanıttı. BIM çözümü, mimarların, mühendislerin ve müteahhitlerin tek bir platformda entegre çalışma yöntemini temsil ediyor. , ilk tasarımdan şantiyede başarılı uygulamaya kadar. Bu yeni hizmet sürümü Allplan 2022-1, hızlı, gerçekçi görselleştirmeler için Lumion işleme yazılımı ile canlı senkronizasyon için bir Teknik Önizleme sunar. Parametrik yol tasarımı gibi çeşitli ayrıntılı iyileştirmeler de var.

Allplan 2022-1’de öne çıkanlar

Teknik Önizleme: Lumion ile gerçekçi görselleştirmeler için hızlı iş akışı

Allplan ve Lumion arasındaki yeni LiveSync bakış açısı senkronizasyonu ile, Allplan’daki model veya görüş yönü değişiklikleri Lumion’da hemen uygulanır. Bu sayede özellikle bitki örtüsü, iç mekan tasarımı veya insan veya araç gibi hareketli nesnelerin gerçekçi temsilleri için Lumion ile çok kısa sürede kolayca görselleştirmeler oluşturabilirsiniz.

Allplan ile Parametrik Yol Tasarımı

Allplan’da bir yol modeli, atanan kesit şablonlarına dayalı olarak hesaplanır. Tüm planlar ve raporlar, doğrudan modelden otomatik olarak türetilebilir. Parametrik konsept, bir yol ekseninin eğiminin sonradan değiştirilmesine veya örneğin arazi temel verilerinin kolayca ayarlanmasına izin verir. Allplan, yüksek performansın yanı sıra sezgisel bir kullanıcı arayüzü, basit girdi iş akışları ve model detaylandırma için geniş bir fonksiyon yelpazesi ile etkileyicidir. Hizmet sürümündeki yenilikler, otomatikleştirilmiş plan çıktısı, gelişmiş dikey eksen geometrisi girişi ve arazi modelinin önemli ölçüde hızlandırılmış grafik gösterimi için ek bileşenlerdir.

Birlikte çalışabilirlik: İnşaat ve Köprü Tasarımcıları için uçtan uca bağlantı

Köprüler için BIM ve altyapı alanındaki dijital iş akışları, hataları azaltmak ve disiplinler arasında verimli iletişimi desteklemek için giderek daha önemli hale geliyor. Bu nedenle Bimplus artık Allplan Bridge ile diğer yol ve inşaat mühendisliği çözümleri arasında yeni yol düzenleme iş akışlarını destekliyor. Allplan Bridge kullanıcıları artık diğer çözümlerden gelen hizalamalara dayalı özel parametrik köprü modelleri oluşturabilir ve Bimplus aracılığıyla köprü modeli içindeki hizalama değişikliklerini senkronize edebilir.

Kullanılabilirlik

Allplan 2022-1, Allplan’da veya Allplan Connect’te Otomatik Güncelleme işlevi aracılığıyla kullanılabilir.

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: ÖZELLİKLER ALLPLAN AEC 2022

Bu yeni hizmet sürümü Allplan 2022-1, hızlı, gerçekçi görselleştirmeler için Lumion işleme yazılımı ile canlı senkronizasyon için bir Teknik Önizleme sunar. Telif hakkı: ALLPLAN
Bimplus, ilk kez Allplan Bridge ile diğer yol ve inşaat mühendisliği çözümleri arasında yeni yol düzenleme iş akışlarını destekliyor. Telif hakkı: ALLPLAN